Day 12: Kniha, která nejvíce připomíná můj život

19. srpna 2013 v 9:28 | Nits |  30 Day Book Challenge


Je to příběh pražské studentky Zuzky Ledvinkové,která své prázdniny tráví místo ve vytoužené cizině,kam odjíždí většina jejích kamarádek,u své tety na Českomoravské vysočině.Pozná tu partu chlapců a děvčat z pionýrského jezdeckého kroužku,zúčastní se jejich putování kočárem taženým párem koní do Jižních Čech a na Moravu a prožije v kruhu svých nových přátel nejkouzelnější prázdniny plné romantiky,dobrodružství a veselých příhod.Do Prahy se vrací jiná Zuzka,bohatší nejen o mnoho životních zkušeností,ale i lidsky vyzrálejší.Tohle je jedna z mála knížek, které jsem sem dala, co si vážně pamatuju. A je strašně nádherná. Rok vydání má sice 1979, ale je vážně skvělá.
Proč nejvíc připomíná můj život... Sice nejezdím na puťák v koňsky taženém voze (bohužel), ale oni projížděli Dačice, Slavonice, Český Rudolec... Haló, tam já jezdím šestým rokem na tábory!
Prostě je skvělé, když jdeme na táboře na trojdenní výlet a říkáte si "Tudy asi jeli..." nebo "Tady se koupali."
Okay, vím, že to není podle skutečné události, ale stejně. Tuhle knížku doporučuju každému. Ať je mu dvacet nebo dvanáct, holka nebo kluk. Nejde ji nemít rád.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ♪Sabush♫ ♪Sabush♫ | Web | 19. srpna 2013 v 9:36 | Reagovat

Nechceš nějakou grafiku?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama