Day 10: Kniha, která změnila můj život

17. srpna 2013 v 9:15 | Nits |  30 Day Book Challenge

Já VÍM, že už tady Potter byl (a ještě bude, nah), ale prostě... Prostě Harry.

Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk - to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Vítejte i vy mezi jeho příznivci, nepatříte-li k odkouzleným nudným mudlům!
První díl. Byla jsem fakt prcek, když vyšel.
Okay, byl mi rok a bylo mi úplně jedno, co je to za knížku. Ale bratranec na tom ulítával snad od svých šesti (byly mu tři, když to vyšlo). A snažil se mi to vysvětlit. Jenže Harry měl hůlku a já kostky s panenkou, tak mě nezajímal.
Později to bratránek zkusil zase. Kolik mi mohlo být, devět? Znechuceně jsem knihu odhodila. Byla to nuda. Neuvěřitelná nuda.
Jenže pak jsem viděla filmy. Všechny, co do té doby vyšly a dokázala jsem s bratrancem trávit celý den venku, metajíc po sobě zaklínadla.
Kolem dvanáctýho roku jsem to zkusila znovu. A vida? Všechny knihy přečteny a ne jednou. Od té doby jsem nenapravitelný potterhead a říkám vám na rovinu, že většího nenajdete.
No a proč mi změnila život? Protože žiju v Potter světě. Všude jsou kouzelníci a mudlové mě nezajímaj. Je to můj život a nedám na něj dopustit.
PS: Stále mi nedošel dopis, tak je podezdřívám, že poslali Errol...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama