Day 09: Kniha, ze které je mi špatně

16. srpna 2013 v 16:38 | Nits |  30 Day Book Challenge

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F.
Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.


Je to... Zvedal se mi z ní žáludek a mám dojem, že když jsem viděla film/četla knihu, bylo mi asi dvanáct. Je to odporné, je to nechutné, je to žaludek převracející a co je na tom nejhorší - je to pravda. Tohle se děje denně. Komukoliv. Kdykoliv.
Při té knížce mrazí v zádech a i když je to, jak jsem říkala, už nějaký ten pátek, co jsem ji četla, pořád mám z toho takový špatný pocit. Není k tomu moc co říct, všichni víme, co jsou drogy za svinstvo, ať už z praxe nebo z toho, co se dočítáme/dozvídáme.
Kniha je to skvělá a nepochybně perfektní, ale už bych to znovu nečetla, stejně jakobych se znovu nepodívala na film. Jednou mi to stačilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama