Day 08: Kniha, která tě děsí

15. srpna 2013 v 8:47 | Nits |  30 Day Book Challenge


Autentický příběh Češky zavlečené do sovětských gulagů. Skutečný, sotva uvěřitelný osud Věry Sosnarové, která byla po druhé světové válce odvlečena z Československa a prožila 19 krutých let v sovětských vězeních a gulazích. Nakonec se jí podařilo vrátit se zpět do vlasti, kde se začlenila do normálního života. Zkušený romanopisec nabízí ojedinělé svědectví o mnoha "dnech Ivana Děnisoviče".
To bylo drsný. Jakože fakt hodně. Kniha není nějak tlustá, ale je v ní devatenáct let totálního ponížení, hraničení se smrtí, zoufalství a plno podobných věcí a gest. Mrazilo mě v zádech už od prvních stránek a mrazí mě i teď, když si na to vzpomenu.
Jasně, nikdo by nechtěl zažít Hitlera nebo Stalina a každý si uvědomuje, že to bylo strašné, ale když to pak takhle vidíte... Je to hrůza, je to fakt děsivé a hrozné. Ani nevím, co moc víc k tomu napsat, jen, že... skutečná událost. Podle výpovědi té, která to přežila. Teď ta paní bydlí vedle babičky mé kamarádky.
To je snad až neuvěřitelné, kolik toho prožila, aby si teď mohla žít vcelku spokojený život. Ale ty vzpomínky jí zůstanou a to je snad to nejhorší, s čím můžete zůstat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama