Day 06: Oblíbená YA kniha

15. srpna 2013 v 8:28 | Nits |  30 Day Book Challenge

Další předkec - doufám, že jsem spojení 'YA kniha' pochopila správně. Ale bylo mi řečeno, že se tím myslí víceméně dívčí román, tak se toho budu držet.

Neobyčejný deník jedné obyčejné holky
Viki je vtipná, citlivá, svébytná a hlavně v březnu oslavila JEDENÁCT!
A právě v den jedenáctých narozenin se pro nás otevírají stránky poutavého Viktorčina deníku, v kterém si hrdinka měsíc po měsíci s vtipem a bžitkými postřehy zaznamenává své potíže s pubertální, náladovou starší sestrou, legrácky s mladším bráškou, nedorozumění s někdy nedůvtlipnými rodiči, trable s novou, namyšlenou rivalkou Gábinou či narůstající odcizení mezi ní a nejlepší kamarádkou Amandou.
Velmi úspěšná autorka Lauren Myracleová vytvořila svěží sérii s charismatickou hrdinkou, která má smysl pro humor a vřelé srdce ... a kterou si mladé čtenářky okamžitě zamilují.
Na další Viktorčiny napínavé a zábavné životní peripetie se můžeme těšit v pokračování DVANÁCT, TŘINÁCT a ČTRNÁCT!!!


Tohle je naprosto BOŽÍ, BOŽÍ, SKVĚLÉ!
Neobyčejný deník obyčejné holky - jedenáctiletá Viky slaví narozky. Každá kniha má rok - od března do března (ano, jste bystří, narozeniny má v březnu.) Je to takový ten typ hloupoučké knihy, u které nemusíte přemýšlet, ale přečtete ji rádi a s úsměvem, protože je oddychová, super napsaná, zábavná a psaná v první osobě, což je další plus. Mám doma všechny díly a vždycky, když nevím, po čem sáhnout, nebo zrovna není výpůjční den, čtu si znova jednu z těchhle čtyř.
Dostávala jsem je každý rok - od jedenácti do čtrnácti a mám dojem, že jednu z nich už i na Vánoce, protože se mi nechtělo čekat na květnové narozeniny.
Není to úplně typický dívčí román, ale ty mě po tom, co jsem asi v devíti letech zjistila, že je to fakt nuda, přestaly bavit. Takže jako oddychovku rozhodně doporučuju!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama