Day 03: Kniha, která tě rozesměje

10. srpna 2013 v 8:56 | Nits |  30 Day Book Challenge


Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností?
Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké - nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově a okouzleně pozoruje staré strašidelné sídlo na kraji jejich městečka.
K Raveninu velkému překvapení a vzrušení se jednoho dne nastěhuje do starého sídla nová rodina, Sterlingovi. Vypadají poněkud zvláštně a brzy začnou kolovat zvěsti, že Sterlingovi jsou upíři. Zda je tomu skutečně tak, se rozhodne nadšená Raven zjistit. Seznámí se s mladým a okouzlujícím Alexandrem Sterlingem... a přeskočí mezi nimi jiskra. Je však Alexander skutečně upír? A pokud ano, bude schopen Raven proměnit?Téhle knížky rozhodně nelituji. Po tom, co jsem zklamaně naznala, že v knihovně už není jediná kniha o upírech, kterou bych nepřečetla, narazila jsem na tuhle. Není nějak objemná, její přečtení mi netrvalo ani den a to jsem četla za chůze, protože jsem ji měla na táboře a zrovna jsme šli na vlak. Neřadila bych ji mezi úplně typické dívčí romány, kde je hrooozně zklamaná holka, která najde prince a hrooozně se milujou.
Raven je osobitá, vtipná a tak trochu střelená, což jen dokresluje tu celkovou atmosféru a dává to knize jakýsi skromný nádech. Nebylo to tak, že bych se vyloženě chlámala smíchy, ale nevykládám to jako minus, protože to účel knihy ani nebyl. Zasmála jsem se, chichotala, tajila dech a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.
Autor dokáže vystihnout tajemno, legraci, romantiku, vážnost, prostě vše a psát z pohledu holky? Jednoznačné plus!
S touhle knihou určitě nešlápnete vedle, ať už to je vaše krevní skupina, nebo není.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama