Držet hubu a krok - Part 3.

17. dubna 2013 v 22:10 | Nits |  Držet hubu a krok
Part no.: 3
Autor: Nits

"Buuudííííčeeeek!" líbezný hlas, zvolávající konec spánku, se rozléhal celým táborem a donutil mě pootevřít oči. Sama pro sebe jsem se instinktivně usmála. To proto, že břízy, stojící hned za stany, vrhaly na celtu krásné obrázky ze stínů. Hned po ránu svítilo slunce, tak, jak to má být.
Vyhoupla jsem se do sedu, nohy spustila z postele, protřela si oči, ruce složila do klína a nahrbila záda. Měla jsem chvilku čas a nechtělo se mi nic jiného, než pobaveně pozorovat Violet, jak spokojeně podřimuje, neslyšíc, nevidíc.
Do mysli se mi vkradl včerejší mini-rozhovor s Harrym. Proč přišel? Asi těžko se jen podívat, jestli spím. Nebyl zrovna z těch, které by zajímalo, jestli dodržujeme večerku. Bude zajímavý král. A Angee stojí jen za politování. Opravdu - poslední, o co bych stála, je dělat manželku egoistickému králi.
Moje myšlenky proťal pronikavý hvizd píšťalky.
"Nástup na rozcvičku!" zahalekal kdosi a bylo slyšet pár malých dětí, hýřících energií, jak radostně vyběhly ze stanu.
"Violet," jemně jsem žduchla do kamarádky. Nulová odezva. Dál si spokojeně dřímala v říši snů. "Vstávej, ty denní tvore!" zvýšila jsem hlas a shrnula z ní spacák.
"Sklapni," zamumlala a otočila se ke mně zády.
"Deset, devět, osm,..." odpočítával nějaký vedoucí vteřiny, které nám zbývají do dostavení se na náměstíčko. Pak bude počítat dřepy.
"O bože, stačí," mrmlala Violet a soukala se ze spacáku.
"Čtyři, tři,..." hulákal vedoucí směrem k našemu stanu. Všichni ostatní už byli venku.
"Už jdu, sakra!" zakřičela, dlouhé černé vlasy si přehodila přes jedno rameno a bosá a v pyžamu vyběhla ze stanu. Se smíchem jsem vypadla za ní.
"Dva, jedna, nástup!" usmál se na ni hlavas a kývl. "Uděláš si deset."
"Za co?" mžourala na něj a zároveň si clonila oči před sluncem.
"Ty víš moc dobře za co," pokáral ji zdvihnutím prstu a pobídl všechny zúčastněné ke klusu směrem k louce.
"Sakra není sprostý slovo!" ohradila se. Co naplat, začala dřepovat.
"Tak dvacet, Vio," mrkl na ni a snažil se skrýt cukání koutků. "Doběhneš nás," nařídil a strašil děti před ním známým "kdo bude za mnou, jde poslední na snídani."
Dělala jsem, že si zavazuju tkaničky a s přidušeným smíchem koukala na vzteky rudou Violet. S funěním dodělala poslední dřep a líným klusem se rozběhla za ostatními.
"Protáhněte si hlavy, cácorky," křiknul na nás z dálky vedoucí a předcvičoval cviky na trup. Mlčky jsme se připojily a do konce rozcvičky nevydaly ani hlásku.
--------
"Služba u kuchyně bude Viktorie, Josh, Emily a Mike," přečetl ze starodávného pergamenu, který měl zřejmě simulovat dobu Krále Artuše, a široce se na nás usmál. Rukou jsem zamávala nad hlavou.
"Viky?"
"Kdo bude ŠDVD?" optala jsem se.
"Kdože to?" zašeptal nějaký maloch předemnou.
"ŠDVD je Šíleně Důležitý Vedoucí Dne a má na starost pískat nástupy na jídlo, večerku, oběd, vyhlašovat bobříky a dohlížet na službu. Pomáhat jim nosit vodu a služba je taková jeho pravá ruka," zazubil se na prtě a znovu obrátil zrak ke mně. "Vedoucí dne bude Harry."
"Moment. Vždyť má být... To... Ne?" naznačila jsem hlavou, že má být jako hlavní postava celotáborové hry. A to většinou znamená, že služby a podobných akcí se neúčastní.
"Já zvládnu věcí," ozvalo se od velkého hangáru a od smaragdových očí se odrážely jiskřičky vítězství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama